Uczestnicy 28. Biegu Powstania Warszawskiego będą mieli szansę wziąć udział w niecodziennej lekcji historii. Z inicjatywy Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa, MPWiK w Warszawie zorganizuje zejście do kanału burzowego przy ul. Karowej. 

To niecodzienne wydarzenie ma pokazać, jak wyglądały podziemne szlaki, którymi przemieszczali się żołnierze powstańczych oddziałów.

Upamiętnią powstańców i pracowników

Zwiedzający pod opieką pracowników MPWiK zejdą do kanału włazem przy ul. Karowej przed Hotelem Bristol. Będą tam mogli zobaczyć fragment podziemnego labiryntu, którego korytarze służyły powstańcom jako drogi łączności, ewakuacji i do przeprowadzania akcji bojowych.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Spacer będzie nie tylko upamiętnieniem powstańców i możliwością zwiedzania niedostępnych na co dzień miejsc. Będzie to również okazja do wspomnienia wielu pracowników warszawskich wodociągów, którzy kanałami przeprowadzali uczestników walk i ludność cywilną.

Ile dni – tyle voucherów

Aktywna Warszawa rozda jednoosobowe vouchery uprawniające do wejścia do kanałów przy ul. Karowej. Będzie ich dokładnie 63, czyli tyle ile dni trwało powstanie warszawskie.

Vouchery przysługują tym osobom, które od 10 do18 lipca odebrały pakiet startowy na 28. Bieg Powstania Warszawskiego oraz osoby, które ukończą bieg na dystansie 5 i 10 km oraz 5. Bieg PAST-y. Jeden voucher przypadnie osobie z 74. (rocznica wybuchu powstania) wynikiem w biegu na 10 km. Osoby, którym przyznano voucher będą o tym informowane wiadomościami wysłanymi na adres mailowy podany przy zapisach.

Zwiedzanie kanału zaplanowano dla dwóch grup w sobotę i niedzielę (4 i 5 sierpnia), start o godz. 9:00 na ul. Karowej. Wejście do kanału przy Hotelu Bristol zostanie specjalnie przygotowane przez pracowników MPWiK.

Zwiedzanie odbędzie się jedynie w przypadku bezdeszczowej pogody. Jeśli będzie padało, spacer zostanie przesunięty na kolejny pogodny weekend.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj