W niedzielne popołudnie strażacy ugasili pożar hałdy śmieci w zakładzie przetwarzającym odpady w miejscowości Przysieka Polska (pow. kościański, woj. wielkopolskie). W akcji gaśniczej wzięło udział 11 strażackich zastępów.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie mł. asp. Dawid Kryś przekazał PAP, że pożar udało się ostatecznie ugasić około godz. 14.

W niedzielę po godz. 4 rano strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w zakładzie przetwarzającym odpady w Przysiece Polskiej.

Jak się okazało, źródłem dużego zadymienia w hali sortowni był pożar, jaki tlił się wewnątrz sąsiadującej z budynkiem hałdy przetworzonych odpadów – dym ze sterty śmieci przedostawał się do kanałów wentylacyjnych hali.

Pod koniec stycznia w tym samym zakładzie zapaliła się pryzma przetworzonych odpadów z tworzyw sztucznych. Jak zaznaczył Kryś, niedzielny pożar był znacznie mniejszy niż ten z poprzedniego miesiąca.

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Myślę, że plaga pożarów odpadów zakończyłaby by się gdyby wprowadzono konieczność ponoszenia opłat za odpady, które zeszły w ten sposób ze stanu magazynowego .

Skomentuj