1 / 13

Spenser Little to artysta ze Stanów Zjednoczonych, który już od ponad 15 lat zajmuje się tworzeniem oryginalnych drucianych rzeźb, które można zobaczyć nie tylko w galeriach sztuki, ale także w przestrzeni publicznej.

Spenser Little jest artystą samoukiem, który od 15 lat zgina drut, pozwalając swojej kreatywności przekształcać się w obrazy – od prostych gier słownych po skomplikowane portrety. W swojej twórczości podejmuje głównie tematykę współczesnych problemów społecznych. Dzieła wyróżnia przede wszystkim interakcja, jaką podejmują z przypadkowymi widzami.

Swoją działalność artystyczną przyrównuje do gry w szachy i ilustracji, ponieważ elementem rozwiązywania problemów jest to, co wciąż inspiruje go do tworzenia większych i bardziej złożonych elementów. Niektóre prace zawierają ruchome elementy i współtworzy je wiele drutów, ale w większości są utworzone z jednego ciągłego kawałka drutu, który jest wygięty i uformowany zgodnie z wolą artysty.

Prace Spensera Little można podziwiać na całym świecie, w miejscach, które rozciągają się od Wieży Eiffla po dna jaskiń, a ich lokalizacja została wybrana z niewielkim rozeznaniem, tylko po to, aby dzieło zostało ostatecznie dopełnione w momencie, gdy ktoś odkryje zaskakujące dzieło sztuki.

Czytaj więcej

Skomentuj