Reklama

envicon 2023 ad1a

Uliczne rzeźby skłaniają do refleksji [ZDJĘCIA]

Uliczne rzeźby skłaniają do refleksji [ZDJĘCIA]
jw
29.10.2019, o godz. 15:23
czas czytania: około 1 minuty
0

Spenser Little to artysta ze Stanów Zjednoczonych, który już od ponad 15 lat zajmuje się tworzeniem oryginalnych drucianych rzeźb, które można zobaczyć nie tylko w galeriach sztuki, ale także w przestrzeni publicznej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Spenser Little jest artystą samoukiem, który od 15 lat zgina drut, pozwalając swojej kreatywności przekształcać się w obrazy – od prostych gier słownych po skomplikowane portrety. W swojej twórczości podejmuje głównie tematykę współczesnych problemów społecznych. Dzieła wyróżnia przede wszystkim interakcja, jaką podejmują z przypadkowymi widzami.

Swoją działalność artystyczną przyrównuje do gry w szachy i ilustracji, ponieważ elementem rozwiązywania problemów jest to, co wciąż inspiruje go do tworzenia większych i bardziej złożonych elementów. Niektóre prace zawierają ruchome elementy i współtworzy je wiele drutów, ale w większości są utworzone z jednego ciągłego kawałka drutu, który jest wygięty i uformowany zgodnie z wolą artysty.

Prace Spensera Little można podziwiać na całym świecie, w miejscach, które rozciągają się od Wieży Eiffla po dna jaskiń, a ich lokalizacja została wybrana z niewielkim rozeznaniem, tylko po to, aby dzieło zostało ostatecznie dopełnione w momencie, gdy ktoś odkryje zaskakujące dzieło sztuki.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023