1 / 9

Ponad 56 tys. kwiatów zostanie posadzonych w Białymstoku w ramach wymiany wiosennych roślin na letnie. Kwiaty pojawiają się na rabatach i w donicach.

Stokrotki, bratki i tulipany, którymi Białystok przywitał wiosnę, znikają z miasta. Rozpoczęła się wymiana dekoracji kwiatowych. W donicach ustawionych na terenie miasta oraz zawieszonych na latarniach pojawiły się letnie kwiaty. Jak co roku swoje oblicze zmieniają m.in. Planty, Ogród Branickich, skwer Armii Krajowej. W letniej kolekcji kwiatowej znalazły się m.in. begonie stale kwitnące w kolorach, begonie Dragon, pacioreczniki, goździki, starce, niecierpki i aksamitki.

Zależy nam na tym, aby nasze miasto w najbliższych miesiącach wyglądało jak najpiękniej. Niech cieszy swoim widokiem mieszkańców i turystów – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Na rondzie im. A. P. Lussy pojawiła się już kwiatowa kompozycja nawiązująca do logo Wschodzącego Białegostoku. Posadzono tam 16 tys. kwiatów. W ubiegły poniedziałek rozpoczęło się obsadzanie rabat kwiatowych w Ali Zakochanych. Na Plantach pojawi się łącznie 17 tys. roślin, w Ogrodzie Branickich – 14,5 tys., na skwerze Armii Krajowej – 3,5 tys., na rondzie A. Hasbacha – 4,2 tys. W sumie, w ramach nasadzeń letniej kolekcji kwiatowej, miasto upiększy ok. 56,3 tys. sztuk roślin.

Czytaj więcej

Skomentuj