Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

W Gdańsku za 450 mln zł powstanie Oceanarium Nautilus

W Gdańsku za 450 mln zł powstanie Oceanarium Nautilus
dom
06.04.2018, o godz. 15:53
czas czytania: około 1 minuty
0

Do 2022 r. kosztem 450 mln zł powstanie w Gdańsku Oceanarium Nautilus. Głównym inwestorem będzie Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia. Obiekt powstanie obok Stadionu Energa Gdańsk w Letnicy i ma przyciągać 2,5 mln gości rocznie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Konkurs na koncepcję i realizację Oceanarium przeprowadziła miejska spółka Arena Gdańsk, która jest właścicielem terenu pod inwestycję. Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future przedstawił zdecydowanie najlepszą wizję, dodatkowo ma doświadczenie w realizacji wyjątkowych inwestycji: firma ta zrealizowała m.in. dwa imponujące projekty we Wrocławiu, czyli Afrykanarium-Oceanarium oraz jedną z najlepszych pod względem akustycznym sal koncertowych w Polsce – Narodowe Forum Muzyki.

– Inwestycja będzie jednym z największych przedsięwzięć o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego realizowanych w Polsce – powiedział Andrzej Bojanowski, prezes Areny Gdańsk.

Oceanarium będzie stanowiło pierwszy i najważniejszy etap inwestycji, ale nie jedyny. W drugim etapie powstaną także: Egzotyczna Laguna z dostępem do kąpieli słonecznych przez 365 dni w roku, Interaktywne Centrum Nauki, centrum edukacji 5D, strefa gastronomiczna, pasaż handlowy, galeria medyczna oraz czterogwiazdkowy hotel. Trzeci etap zakłada z kolei powstanie miejsc pod szeroko rozumiane usługi i handel. Wszystko razem ma zająć powierzchnię ok. 3,5 ha.

Obecnie trwa proces uzyskiwania zgód korporacyjnych. Rozpoczęcie prac ziemnych związanych z realizacją inwestycji planowane jest pod koniec obecnego roku, a otwarcie Oceanarium w 2022 r. Szacowany koszt całej inwestycji, łącznie z otoczeniem to 450 mln zł.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

wewo ad2

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023