Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

W Jeleniej Górze nie było wodnego armagedonu

W Jeleniej Górze nie było wodnego armagedonu
R.G.
05.05.2023, o godz. 10:43
czas czytania: około 2 minut
0

Wbrew medialnej burzy i wielu doniesieniom publikowanym w społecznościowych portalach, awaria rury wodociągowej o przekroju 500 mm, do której doszło we wczesno porannych godzinach, 3 maja br., w Jeleniej Górze, nie spowodowała w tym mieście wodnego kataklizmu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

– Rura o tak dużym przekroju pękła około 4 godziny nad ranem – wyjaśnia Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji “Wodnik” Sp. z o.o. w Jeleniej Górze.

Około 1000 metrów sześciennych wody

– Ekipa specjalistów z naszego przedsiębiorstwa bezzwłocznie podjęła akcję, która trwała około 3 godzin – dodaje Zbigniew Rzońca. – Działaliśmy w oparciu o model hydrauliczny. Sieć wodociągowa w naszym mieście podzielona jest na 20 stref. Nasi fachowcy dokonali zamknięcia właściwej sekcji i przystąpili do prac naprawczych. Mieliśmy do czynienia z około 40-centymetrową wyrwą w rurze. Nasi pracownicy odpowiednio zabezpieczyli uszkodzenie, natomiast samo zakończenie usuwania awarii polegać będzie na wymianie uszkodzonego odcinka sieci. Nie ma natomiast mowy o żadnym zalaniu całego miasta. I mimo że wydelegowaliśmy beczkowozy, a także dwa 1000-litrowe zbiorniki z wodą dla zabezpieczenia mieszkańcom dostępu do wody, to w większości miasta w krótkim czasie woda powróciła do kranów. Spektakularne fotografie, które obiegły media i były powodem sporej sensacji, związane były z tym, że awaria dotyczyła rury przebiegającej w terenie położonym wyżej i dlatego woda pojawiła w niżej położonych miejscach naszego miasta.

Rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji “Wodnik” Sp. z o.o., wstępnie szacuje, że do momentu zamknięcia przepływu, wyciec mogło około 1000 metrów sześciennych wody. Była to też druga tego rodzaju awaria w Jeleniej Górze, w ciągu ostatnich 10 lat.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024