1 / 6

W Katowicach pojawił się nietypowy tramwaj. W otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach lasu każdy pasażer może się dowiedzieć się, jak walczyć ze  smogiem.

Wyjątkowy tramwaj będzie jeździł do niedzieli w Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Gliwicach, Sosnowcu i Będzinie. Na jego pokładzie, w otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach lasu, każdy pasażer otrzyma pakiet informacji, jak skutecznie walczyć z niską emisją.

Tramwaj będzie kursował według normalnego rozkładu jazdy. Od 15 do 18 października w antysmogową trasę wyjedzie tramwaj linii 11, natomiast od 19 do 21 października na linii nr 24.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

W ten sposób Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego kontynuuje kampanię informacyjną dot. przeciwdziałania niskiej emisji.

Od zeszłego tygodnia w kolejna podróż wyruszyły też Kontenery Śląskie, w których znalazły się punkty informacyjne ds. czystego powietrza. Mieszkańcy mają w nich okazję dowiedzieć m.in. o czym mówi i kogo obowiązuje uchwała antysmogowa, jak otrzymać dofinansowanie na wymianę pieca oraz w jaki sposób minimalizować działanie smogu. Każdy może skorzystać z darmowych badań w spirobusie.

Kontenery otwarte w godz. od 12:00 do 18:00, w ubiegłym tygodniu stały na rynku w Rybniku, do wtorku są na Placu Stulecia w Sosnowcu, a od środy do piątku W Tychach na Palcu Baczyńskiego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj