Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

W Koninie testy kolejnego autobusu wodorowego

W Koninie testy kolejnego autobusu wodorowego
dom
08.08.2022, o godz. 10:08
czas czytania: około 1 minuty
0

Jak informuje portal epoznan.pl. w Koninie testowany jest drugi autobus o napędzie wodorowym. Tym razem nie marki Solaris, lecz wyprodukowany przez koncern ZE PAK.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Miesiąc temu w Koninie odbyła się oficjalna premiera autobusu wodorowego, który przez cztery lata będzie wozić pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie. Solaris Urbino 12 hydrogen wyruszył w pierwszy roboczy kurs w 8 lipca z Łężyna na linii nr 56. Kilka dni wcześniej do użytku w Koninie oddano też stację tankowania wodorem. Powstała na terenie Elektrowni Konin ZE PAK S.A.

Jak informuje portal epoznan.pl,. obecnie mieszkańcy Konina mogą jeździć także drugim w mieście autobusem wodorowym i nie jest to pojazd marki Solaris. To NesoBus wyprodukowany przez Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin wraz z Grupą Polsat Plus.

Pojazd będzie kursować po Koninie przez niespełna dwa tygodnie. W pierwszy kurs wyruszył w piątek na linii nr 52.

NesoBus ma 450 km zasięgu przy zużyciu wodoru na poziomie 8 kg na 100 km. Tankowanie trwa zaledwie kwadrans. W autobusie znajduje się 37 miejsc siedzących. Autobus jest zbudowany modułowo, a dzięki temu konstruktorzy zapowiadają, że mogą go dostosować do wymagań konkretnych miast.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023