Jak informuje portal epoznan.pl. w Koninie testowany jest drugi autobus o napędzie wodorowym. Tym razem nie marki Solaris, lecz wyprodukowany przez koncern ZE PAK.

Miesiąc temu w Koninie odbyła się oficjalna premiera autobusu wodorowego, który przez cztery lata będzie wozić pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie. Solaris Urbino 12 hydrogen wyruszył w pierwszy roboczy kurs w 8 lipca z Łężyna na linii nr 56. Kilka dni wcześniej do użytku w Koninie oddano też stację tankowania wodorem. Powstała na terenie Elektrowni Konin ZE PAK S.A.

Jak informuje portal epoznan.pl,. obecnie mieszkańcy Konina mogą jeździć także drugim w mieście autobusem wodorowym i nie jest to pojazd marki Solaris. To NesoBus wyprodukowany przez Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin wraz z Grupą Polsat Plus.

Pojazd będzie kursować po Koninie przez niespełna dwa tygodnie. W pierwszy kurs wyruszył w piątek na linii nr 52.

NesoBus ma 450 km zasięgu przy zużyciu wodoru na poziomie 8 kg na 100 km. Tankowanie trwa zaledwie kwadrans. W autobusie znajduje się 37 miejsc siedzących. Autobus jest zbudowany modułowo, a dzięki temu konstruktorzy zapowiadają, że mogą go dostosować do wymagań konkretnych miast.

Czytaj więcej

Skomentuj