Katowice zamówiły u Solarisa 15 autobusów miejskich na gaz
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach zakupi 15 nowoczesnych autobusów miejskich zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). Kontrakt o wartości 38 mln zł zrealizuje firma Solaris, a inwestycja zostanie sfinansowana w większości ze środków unijnych. Nowe pojazdy gazowe pozwolą na wycofanie z ruchu ponad piętnastoletnich, wysłużonych autobusów z silnikiem diesla, redukując emisję dwutlenku węgla o 25 procent.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15408309722606231209)
























