Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

W kwietniu sezon rozpoczyna gliwicka tężnia solankowa

W kwietniu sezon rozpoczyna gliwicka tężnia solankowa
jw
22.03.2022, o godz. 15:56
czas czytania: około 1 minuty
0

Tężnia solankowa w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej przygotowywana jest do nowego sezonu. Warto odwiedzić to miejsce i skorzystać z wiosennego, prozdrowotnego spaceru.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jeżeli pogoda pozwoli na napełnienie inhalatora solanką, z tężni będzie można korzystać od 1 kwietnia. Do relaksu zachęcają wygodne ławki, drewniane leżaki oraz wiele zieleni. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych – zachęca Miejski Zarząd Usług Komunalnych. W pobliżu są również stojaki na rowery i miejsca parkingowe dla samochodów.

Warto przypomnieć, że o ile nie ma przeciwwskazań medycznych, korzystanie z tężni solankowej ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy mgiełkę bogatą m.in. w jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo, dlatego przebywanie w pobliżu inhalatora jest porównywane z dobroczynnym działaniem nadmorskich spacerów, pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, wzmacnia też system odpornościowy, wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i alergii, pomaga też wypocząć i zregenerować siły.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024