Tężnia solankowa w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej przygotowywana jest do nowego sezonu. Warto odwiedzić to miejsce i skorzystać z wiosennego, prozdrowotnego spaceru.

Jeżeli pogoda pozwoli na napełnienie inhalatora solanką, z tężni będzie można korzystać od 1 kwietnia. Do relaksu zachęcają wygodne ławki, drewniane leżaki oraz wiele zieleni. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych – zachęca Miejski Zarząd Usług Komunalnych. W pobliżu są również stojaki na rowery i miejsca parkingowe dla samochodów.

Warto przypomnieć, że o ile nie ma przeciwwskazań medycznych, korzystanie z tężni solankowej ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy mgiełkę bogatą m.in. w jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo, dlatego przebywanie w pobliżu inhalatora jest porównywane z dobroczynnym działaniem nadmorskich spacerów, pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, wzmacnia też system odpornościowy, wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i alergii, pomaga też wypocząć i zregenerować siły.

Czytaj więcej

Skomentuj