Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym firma InPost zlokalizuje paczkomaty z wbudowanymi stacjami ładowania aut elektrycznych – poinformowały władze miasta. 70 nowych paczkomatów będzie mogło ładować samochody elektryczne należące do kuriera.

Łódź została wytypowana jako pierwsze miasto w Polsce, w którym firma InPost wdroży paczkomaty ze zintegrowaną ładowarką elektryczną.

– To innowacja na skalę światową, opatentowana przez InPost. Dziękujemy włodarzom Łodzi za udostępnienie lokalizacji pod nowe paczkomaty. Ze swojej strony, w ramach paktu dla miasta, zobowiązujemy się do wymiany floty samochodów, które będą dostarczać przesyłki w Łodzi, na superekologiczne pojazdy elektryczne. I będziemy to robić w bardzo przyspieszonym tempie. To element naszego porozumienia – zaznaczył Rafał Brzoska, prezes InPost.

W ramach porozumienia “Green City”, zawartego przez Łódź i InPost, miasto udostępniło 70 nowych lokalizacji, w których powstaną nowoczesne paczkomaty wyposażone w stacje ładowania samochodów elektrycznych.

– Chcemy, żeby Łódź była miastem ekologicznym (…) w niedalekiej przyszłości dowóz przesyłek do paczkomatów będzie się w Łodzi odbywał w oparciu o flotę pojazdów elektrycznych, które nie będą zanieczyszczały powietrza – podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji prasowej.

– Naszą działalnością ograniczamy emisję spalin w miastach o 66 proc., a na terenach wiejskich – o jeszcze więcej. Dzieje się tak, gdyż nasz kurier dostarcza aż 1 tys. przesyłek w ciągu swojego dnia pracy, podczas gdy kurier przywożący przesyłki bezpośrednio do domów, dostarcza ich średnio 75. Dzięki temu jesteśmy dwunastokrotnie bardziej efektywni i dwanaście razy mniej kilometrów przemierzamy, aby dostarczyć przesyłki do naszych odbiorców – dodał Rafał Brzoska.

Czytaj więcej

Skomentuj