Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

W Malborku powstały zielone przystanki i łąki kwietne

W Malborku powstały zielone przystanki i łąki kwietne
jwo
11.08.2021, o godz. 8:42
czas czytania: około 2 minut
0

W tym roku Malbork zazielenił się i ubarwił kwietnymi łąkami. W mieście pojawiły się też nowe nasadzenia. To inicjatywy związane z budżetem obywatelskim w mieście.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Z inicjatywy mieszkańców Malborka w ramach budżetu obywatelskiego 2021 powstały trzy pierwsze zielone przystanki.

Przystanki autobusowe na ul. Kotarbińskiego, na skrzyżowaniu ulic Kotarbińskiego i de Gaulle’a oraz przy dworcu PKP w Malborku już zostały ozdobione roślinami, które w przyszłości stworzą naturalne zielone ściany.

Na przystanku na ul. Kotarbińskiego posadzono do gruntu: jeżówki, trzcinniki, funkie, graby (zielona ściana), irgi i jałowce; na skrzyżowaniu ul. Kotarbińskiego z ul. de Gaulle’a posadzono do gruntu: funkie, trzcinniki, ostróżki i rdesty oraz ustawiono dwie donice, w których posadzone zostały: jałowce, berberysy, astry jesienne, macierzanki i hortensja bukietowa.

Trzeci przystanek zlokalizowany przy dworcu PKP został urządzony w następujący sposób: do wiaty przystankowej zostały zaprojektowane i zamontowane dwie podpory pod pnącza, natomiast wzdłuż ściany zostały ustawione trzy donice, w których posadzono: kiwi pstrolistne, bluszcz pospolity, clematis ‘Rubens’, hortensje bukietowe, jałowce, berberysy, astry jesienne oraz rudbekie.

Poza tym w 10 lokalizacjach Malborka pojawiły się kolorowe łąki kwietne, które cieszą nasze oczy barwami kwitnących roślin. Łąki stanowią nie tylko piękne i pachnące naturalne dywany, są również doskonałym miejscem do życia dla ok. 300 gatunków pożytecznych zwierząt – małych ssaków, gadów, płazów, owadów, oraz zapylaczy, w tym pszczół, które zbierając pyłek pełnią pożyteczną rolę w ekosystemie. Dają także możliwość rozwoju kwietnych chwastów polnych, które w dobie intensywnego użytkowania pól znikają z rolniczego krajobrazu.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024