Chiński inwestor zbuduje pięciogwiazdkowy hotel Maritim nad południowym brzegiem Jeziora Dąbie w Szczecinie. Obiekt będzie ogrzewany wodami geotermalnymi zalegającymi na głębokości 2 km. Z dodatkowych kranów w łazienkach popłynie… woda solankowa.

W położonym tuż przy budowanej już marinie obiekcie o powierzchni użytkowej 48 tys. m kw. znajdzie się blisko 460 pokojów o powierzchni co najmniej 30 m kw. każdy oraz centrum konferencyjne na 1500 osób.

Hotel, apartamentowiec i parking

Plany inwestora, szczecińskich firm: Tian Yu i Recca Investment wykraczają poza budowę i prowadzenie hotelu. Z hotelem będzie sąsiadować apartamentowiec hotelowy „Spinaker”. W 17-piętrowym budynku znajdzie się 266 apartamentów o powierzchni od 45 do 80 m kw. Hotel Maritim i apartamentowiec „Spinaker” (21 tys. m kw.) połączy parking podziemny. Na jego trzech poziomach znajdzie się 888 miejsc postojowych. Samochody będzie wwozić i zwozić winda wielkogabarytowa.

Nazwa całego kompleksu to Hot Spring Bay (Zatoka Gorących Źródeł). W tej części Szczecina pod ziemią znajdują się wody geotermalne. Na głębokości około 2 km woda osiąga temperaturę 70-75 stopni. Inwestor planuje wykorzystanie geotermii nie tylko do ogrzewania swoich obiektów. Chce także sprzedawać ciepłą wodę Szczecińskiej Energetyce Cieplnej, ale także wykorzystać ją ich do celów zdrowotnych: rehabilitacyjno-uzdrowiskowych. W łazienkach w pokojach hotelowych obok kurków z wodą ciepłą i zimną znajdzie się drugi kurek z wodą solankową.

Inwestycja za miliard

Inwestycja hotelowa ma kosztować prawie 1 mld zł i być gotowa za trzy lata – w 2021 r. Chińska spółka jest właścicielem terenu od 2006 r., ale dotąd zamierzenia inwestycyjne wstrzymywały zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 9 marca spółki Tian Yu i Recca Investment podpisały umowę z niemiecką siecią hotelową Maritim na budowę pięciogwiazdkowego hotelu.

Źródło: Szczecinbiznes.pl, Szczecin.pl

Czytaj więcej

Skomentuj