Olsztyn za ponad 900 tys. zł zrewitalizuje skwer przy pl. Pułaskiego. Z zaniedbanej przestrzeni przeistoczy się w zielone i przyjazne miejsce integracji.

W ramach inwestycji na skwerze przy ul. Pułaskiego powstaną nowe ścieżki piesze, zagospodarowana zostanie zieleń oraz zamontowane nowoczesne oświetlenie. Pojawią się również elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci i “sprężynowce” do zabaw dla dzieci. Ponadto na terenie zamontowana zostanie scena, która umożliwi organizację w tym miejscu różnego rodzaju imprez i wydarzeń kulturalnych.

Całość została zaprojektowana z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. Zgodne z zapisami umowy skwer powinien zostać oddany do użytku na początku przyszłorocznych wakacji.

– Działamy przede wszystkim z myślą o mieszkańcach – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Dzięki tej inwestycji na mapie miasta powstanie kolejne piękne i funkcjonalne miejsce, a najbardziej skorzystają na tym olsztynianie.

Tylko jedna firma wyraziła zainteresowanie rewitalizacją skweru. Zaproponowana przez nią kwota przewyższyła środki jakie miasto zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję o ok. 100 tys. zł.  Aby pokryć tę różnicę urzędnicy musieli poszukać oszczędności. Pod koniec września radni zaakceptowali zaproponowane zmiany w budżecie. Finalnie, inwestycja zostanie zrealizowana przez firmę Skanska za kwotę ok. 909 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj