1 / 2

Po raz piąty przed Teatrem Wielkim w Poznaniu powstał dywan z tulipanów. Milion kwiatów w pięciu kolorach ułożonych zostało w kształt pędzącego cyklisty.

Co roku dywan z kwiatów przed poznańską Operą układają członkowie Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa oraz studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W tym roku dywan układany jest we wzór pędzącego rowerzysty. Symbol ten ma wywołać dyskusję na temat polityki rowerowej miasta oraz zachęcić mieszkańców do korzystania z tego środka transportu.

Do jego stworzenia wykorzystywane są główki tulipanów, wycinane przez plantatorów ze względu na swoje wady lub po to, aby przerzedzić uprawy i umożliwić dostęp do światła najsilniejszym cebulkom. Normalnie główki kwiatów trafiłyby do kompostowni, organizatorzy akcji chcą jedna pokazać, że mimo swoich wad kolorowe płatki mogą cieszyć oko w niekonwencjonalny sposób.
Kompozycja najbardziej efektownie wygląda z lotu ptaka – więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu skyphoto.pro.

Dywan z kwiatów będzie można podziwiać, dopóki te nie zwiędną, czyli prawdopodobnie do 14 maja.

Czytaj więcej

Skomentuj