Miejska spółka wodociągowa Aquanet z Poznania dopłaca do rachunków dla najbiedniejszych. Na ten cel przeznaczono 800 tys. złotych.

O dopłaty na rachunki za wodę i ścieki mogą starać się rodziny wielodzietne i zastępcze, osoby samotnie wychowujące dzieci oraz osoby mniej zamożne. Projekt powstał w 2004 roku i do tej pory przeznaczono na niego 8 950 000 zł, pomagając niemal 55 tys. osób lub rodzin.

Program „Fundusz Wodociągowy” zakłada dopłatę do rachunków, a nie całkowite ich pokrycie. Prowadzony jest we współpracy z Caritas Polska, a w poznańskiej siedzibie organizacji można składać wnioski z prośbą o dofinansowanie. Również Caritas zajmuje się ich rozpatrywaniem. – W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z Caritasem i liczymy na udane działanie, z pożytkiem dla tych, którzy pomocy potrzebują. To ogromne przedsięwzięcie, ważne i doceniane przez naszych Klientów – mówi Dorota Wiśniewska, rzeczniczka prasowa Aquanet.

Działania poznańskich wodociągów nie są wyjątkiem. Wiele firm wodociągowych stosuje dopłaty za wodę i ścieki dla najuboższych, jednak w większości nie są to zorganizowane akcje, a sprawy rozpatrywane indywidualnie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj