1 / 3

Na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu powstaje nie lada gratka dla wielbicieli rowerowych mocnych wrażeń. To kolejny w mieście pumptrack.

– Pumptrack to specjalnie przygotowana trasa w formie wzniesień i dolin, która poprzez odpowiedni dobór przeszkód pozwala na pokonanie go bez pedałowania – wyjaśnia Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy. – Tor posiada nawierzchnię asfaltową, która znajduje się w zagłębieniu terenu tworząc doskonałe warunki do dynamicznej zabawy i sportu. Najmłodsi będą mogli tutaj stawiać pierwsze kroki, a bardziej wymagający będą mogli pokazać swoje umiejętności – dodaje.

Pumptracki cieszą się popularnością

Rybniccy rowerzyści od kilku lat korzystają z cieszących się sporym powodzeniem pumptracków na terenie śródmiejskiego Parku tematycznego nad Nacyną oraz na terenie ośrodka MOSiR w Rybniku-Kamieniu. Nowy tor w zupełnie innej części miasta, w dzielnicy Niewiadom, zyska z pewnością wielu nowych amatorów ekstremalnego pedałowania.

Tor z mistrzowskim spojrzeniem

Tor wykonywany jest siłami pracowników Rybnickich Służb Komunalnych, we współpracy z rowerzystą Bartoszem Giemzą, mistrzem Polski w olimpijskiej dyscyplinie BMX Racing.
Koszty budowy torowiska to ok. 25 tys. zł. Składają się na nie m.in.: modernizowana w tym roku nawierzchnia asfaltowa, trawa z rolki, drenaż obszaru inwestycji, prace projektowe oraz konsultacje eksperckie.

Zakończenie prac planowane jest na połowę kwietnia. Zależy jednak w sporym stopniu od warunków atmosferycznych.

Czytaj więcej

Skomentuj