Reklama

envicon 2023 ad1a

W Rybniku powstaje kolejny pumptrack

W Rybniku powstaje kolejny pumptrack
jw
31.03.2022, o godz. 10:55
czas czytania: około 1 minuty
0

Na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu powstaje nie lada gratka dla wielbicieli rowerowych mocnych wrażeń. To kolejny w mieście pumptrack.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Pumptrack to specjalnie przygotowana trasa w formie wzniesień i dolin, która poprzez odpowiedni dobór przeszkód pozwala na pokonanie go bez pedałowania – wyjaśnia Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy. – Tor posiada nawierzchnię asfaltową, która znajduje się w zagłębieniu terenu tworząc doskonałe warunki do dynamicznej zabawy i sportu. Najmłodsi będą mogli tutaj stawiać pierwsze kroki, a bardziej wymagający będą mogli pokazać swoje umiejętności – dodaje.

Pumptracki cieszą się popularnością

Rybniccy rowerzyści od kilku lat korzystają z cieszących się sporym powodzeniem pumptracków na terenie śródmiejskiego Parku tematycznego nad Nacyną oraz na terenie ośrodka MOSiR w Rybniku-Kamieniu. Nowy tor w zupełnie innej części miasta, w dzielnicy Niewiadom, zyska z pewnością wielu nowych amatorów ekstremalnego pedałowania.

Tor z mistrzowskim spojrzeniem

Tor wykonywany jest siłami pracowników Rybnickich Służb Komunalnych, we współpracy z rowerzystą Bartoszem Giemzą, mistrzem Polski w olimpijskiej dyscyplinie BMX Racing.
Koszty budowy torowiska to ok. 25 tys. zł. Składają się na nie m.in.: modernizowana w tym roku nawierzchnia asfaltowa, trawa z rolki, drenaż obszaru inwestycji, prace projektowe oraz konsultacje eksperckie.

Zakończenie prac planowane jest na połowę kwietnia. Zależy jednak w sporym stopniu od warunków atmosferycznych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023