W śniadaniach wielkanocnych dla Ukrainy, organizowanych wspólnie przez Polski Holding Hotelowy i Caritas, przy świątecznym stole w hotelach i obiektach PHH zasiadło 7 tys. gości, a w całym kraju około 20 tys. – poinformował PAP Polski Holding Hotelowy.

W niedzielę 24 kwietnia grekokatolicy i wyznawcy prawosławia obchodzili Wielkanoc. W związku z tym Polski Holding Hotelowy zaprosił Caritas Polska i jego diecezjalne oddziały do wspólnej organizacji śniadań wielkanocnych dla osób z Ukrainy.

Ukraińcy spotkali się przy świątecznym stole w różnych częściach Polski, w hotelach i obiektach PHH w dużych miastach: Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi, Lublinie czy w Szczecinie, a także w mniejszych miejscowościach, w rejonach nadmorskich i górskich. Obiekty te zlokalizowane są na terenie 20 diecezji, a zapraszanie gości z Ukrainy koordynowały diecezjalne oddziały Caritasu.

Do wielkanocnego śniadania z ukraińskimi gośćmi w jednym warszawskich hoteli z grupy PHH dołączyła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

“Najważniejsze, że jesteśmy razem, że jesteśmy braćmi i siostrami, że możemy być tutaj wspólnie. Ukraina nie zostanie sama. My wszyscy wierzymy – i o to się modlimy – że Ukraina wygra, że Ukraina wyjdzie z tej wojny zwycięska. Ukraińcy do dumny naród, który zrobi wszystko, żeby Ukraina rozkwitła” – podkreśliła.

Cytowany w komunikacie prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu poinformował, że od początku wybuchu wojny w hotelach i obiektach PHH udostępnił już ponad 80 tys. noclegów dla uchodźców wojennych.

“Śniadanie wielkanocne dla Ukrainy, które zorganizowaliśmy wspólnie z Caritasem, to kolejny gest solidarności z naszymi siostrami i braćmi zza wschodniej granicy. Cieszymy się, że do wspólnego przeżywania tego świątecznego czasu dołączyły też inne podmioty hotelowe, m.in.: Polskie Hotele Niezależne, Dobry Hotel, grupa Arche, niektóre hotele grupy Orbis, a także Ptak EXPO, co pozwoliło nam potroić liczbę zaproszonych gości z Ukrainy, dzięki czemu w całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych wzięło udział około 20 tys. osób z Ukrainy” – podsumował.

Czytaj więcej

Skomentuj