Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął przetarg na budowę nowego skateparku w Szczecinie. Obiekt powstanie w Podjuchach, przy ulicy Chełmińskiej.

Nowe miejsce rekreacji powstanie na niezagospodarowanym i zaniedbanym dotąd terenie. Będzie to drugi tego typu obiekt w tej części miasta. Kilka tygodni temu zakończyła się bowiem budowa skateparku przy ul. Maciejowickiej. Cieszy się on ogromną popularnością.

5 tys. mdo zagospodarowania

Teren, który tym razem zostanie zagospodarowany wyniesie 5 tys. m2. Płyta betonowa z przeszkodami będzie liczyła niemal 700 m. Oprócz tego, powstaną alejki o przepuszczalnej nawierzchni czy utwardzone dojścia do obiektu. Zagospodarowana zostanie zieleń, posadzone trawniki, przybędzie 14 nowych drzew. Ustawiona będzie też mała architektura w postaci stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci oraz poidełka. Poprowadzone zostaną także wszystkie przyłącza, w tym energetyczne. Pozwoli to na oświetlenie nowego skateparku oraz zamontowanie w nim monitoringu.

Inwestycja ma kosztować nieco ponad 1 mln 700 tys. zł. a jej realizacja ma się zamknąć w  360 dniach od momentu przekazania placu budowy.

Czytaj więcej

Skomentuj