PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

W Szczecinie powstanie kolejny skatepark

W Szczecinie powstanie kolejny skatepark
jw
29.09.2021, o godz. 12:22
czas czytania: około 1 minuty
0

Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął przetarg na budowę nowego skateparku w Szczecinie. Obiekt powstanie w Podjuchach, przy ulicy Chełmińskiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Nowe miejsce rekreacji powstanie na niezagospodarowanym i zaniedbanym dotąd terenie. Będzie to drugi tego typu obiekt w tej części miasta. Kilka tygodni temu zakończyła się bowiem budowa skateparku przy ul. Maciejowickiej. Cieszy się on ogromną popularnością.

5 tys. mdo zagospodarowania

Teren, który tym razem zostanie zagospodarowany wyniesie 5 tys. m2. Płyta betonowa z przeszkodami będzie liczyła niemal 700 m. Oprócz tego, powstaną alejki o przepuszczalnej nawierzchni czy utwardzone dojścia do obiektu. Zagospodarowana zostanie zieleń, posadzone trawniki, przybędzie 14 nowych drzew. Ustawiona będzie też mała architektura w postaci stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci oraz poidełka. Poprowadzone zostaną także wszystkie przyłącza, w tym energetyczne. Pozwoli to na oświetlenie nowego skateparku oraz zamontowanie w nim monitoringu.

Inwestycja ma kosztować nieco ponad 1 mln 700 tys. zł. a jej realizacja ma się zamknąć w  360 dniach od momentu przekazania placu budowy.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024