Trzy zielone przystanki autobusowe powinny stanąć w Tarnowie już we wrześniu. Zarząd dróg i komunikacji podpisał umowę z wykonawcą dwóch, trwa procedura wyłonienia wykonawcy trzeciego. Ich zadaniem będzie zamontowanie i zazielenienie nowych przystanków.

Dwa pierwsze przystanki pojawią się przy alei Jana Pawła II – na jej skrzyżowaniu z ulicami Słoneczną i Do Prochowni. Trzeci natomiast jest planowany na skrzyżowaniu ulic Nowodąbrowskiej i Błonie.

Przystanki będą oszklone i zadaszone. Tylne ich ściany stanowić mają krzewy lub pnącza. – Chodzi o to, by oczekiwanie na autobus było przyjemne, zwłaszcza wiosną czy latem – mówi Wiesław Kozioł, kierownik Działu Organizacji Transportu Publicznego w tarnowskim ZDiK.

Koszt wykonania dwóch wiat przy al. Jana Pawła II i zasadzenia roślin wynosi nieco ponad 40 tys. zł brutto. Oferta złożona na trzecią wiatę opiewa na ponad 27 tys. zł brutto.

Równolegle prowadzone są prace, których efektem ma być wykonanie przyłączy energetycznych i podświetlenie kolejnych 27 przystanków w mieście, które mają już wewnętrzną instalację elektryczną. W tej chwili „świecą” 44 przystanki z ponad 200 funkcjonujących w mieście.

Czytaj więcej

Skomentuj