Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Warszawa.Policja zabezpiecza mosty; blokady zapowiedzieli aktywiści klimatyczni

Warszawa.Policja zabezpiecza mosty; blokady zapowiedzieli aktywiści klimatyczni
MŁ/PAP
15.04.2024, o godz. 12:15
czas czytania: około 2 minut
0

Stołeczna policja zabezpiecza warszawskie mosty w związku z blokadami, które zapowiedzieli aktywiści klimatyczni z organizacji "Ostatnie Pokolenie". Kierowcy mogą napotkać utrudnienia - poinformowała policja.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

“W przypadku prób blokady mostu zgodnie z prawem podejmujemy działania mające na celu przywrócenie normalnego ruchu pojazdów” – napisała na platformie X Komenda Stołeczna Policji.


 

W poniedziałek przed godziną 10., w rejonie mostu Poniatowskiego były cztery patrole po obu brzegach Wisły. Aktywiści informowali jednocześnie, że “kilkanaście osób w pomarańczowych kamizelkach zablokowało ruch na dwóch mostach w Warszawie: Śląsko-Dąbrowskim i Świętokrzyskim”.

“Ostatnie Pokolenie”

“Ostatnie Pokolenie” to kampania obywatelska, której jednym z postulatów jest m.in. przekazanie 100 procent środków zaplanowanych na nowe autostrady na transport publiczny oraz wprowadzenia biletu miesięcznego na transport regionalny w całym kraju za 50 złotych. Aktywiści z tej organizacji są odpowiedzialni za oblanie pomnika warszawskiej Syrenki farbą oraz zakłócenie koncertu w Filharmonii Narodowej.

Rzeczniczka “Ostatniego Pokolenia” Michalina Czerwońska tłumacząc powody podjętej blokady stołecznych mostów mówi, że to efekt ignorowania przez rząd listów, petycji i demonstracji.


 “(…) Nie mamy wyboru, musimy blokować drogi. Każdy ruch społeczny w historii wychodził na ulice. To tu zaczyna się zmiana. Zakłócenia ruchu mogą być frustrujące, my też wolelibyśmy tego nie robić, ale jesteśmy zmuszeni. Korki to nic w porównaniu do zniszczeń, które przyniesie kryzys klimatyczny” – podkreśliła rzeczniczka organizacji.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024