Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Warszawa. Śmieciarka MPO dla ukraińskiej gminy

Warszawa. Śmieciarka MPO dla ukraińskiej gminy
MŁ/PAP
10.11.2022, o godz. 13:34
czas czytania: około 2 minut
0

Stołeczne MPO wyremontowało i przekazało ukraińskiej gminie jedną ze swoich śmieciarek. Teraz będzie ona "pełnić służbę" w Wyhodzie, który w związku z działaniami wojennymi, przyjął setki uchodźców ze wschodniej Ukrainy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie gruntownie odremontowało jedną ze swoich śmieciarek. Naprawiony pojazd został w środę przekazany ukraińskiej gminie Wyhoda, która w pierwszym okresie wojny przyjęła mieszkańców ze wschodniej części kraju.

Jak poinformował Jakub Turowicz ze służb prasowych MPO, w połowie 2022 r. wójt Wychody Mykoła Matsalak zwrócił się z prośbą o wsparcie w kwestii odbioru i transportu odpadów komunalnych. W związku z trwającą wojną do gminy w ciągu trzech miesięcy przybyło ponad 2200 osób, w tym blisko 400 dzieci. Odbiór odpadów stał się, i wciąż pozostaje, palącym problemem na tym terenie. Dlatego przedstawiciele gminy zwrócili się o pomoc do władz Warszawy. Pomocy podjęło się stołeczne Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

To było wyzwanie i obowiązek

– Dużym wyzwaniem dla spółki był wybór i przygotowanie jednego z pojazdów do dalszej służby w Ukrainie. Możliwość wsparcia naszych sąsiadów traktujemy jako obowiązek i wyższą konieczność. Przekazaliśmy śmieciarkę marki Mercedes Atego, która jeszcze w tym roku odbierała odpady z warszawskich ulic. Pracownicy MPO dołożyli wszelkich starań podczas remontu, aby samochód działał bez zarzutu – poinformował prezes MPO Zdzisław Gawlik.

Przedstawicielka ukraińskiej gminy podziękowała za pomoc.

– Jesteśmy wzruszeni i bardzo wdzięczni naszym przyjaciołom z MPO Warszawa. Ta śmieciarka ma dla nas wartość bezcenną, pomoże w codziennej pracy i pozwoli zadbać o komfort mieszkańców naszej gminy. Dziękujemy z całego serca za to ogromne wsparcie – powiedziała Switlana Jabiak, przedstawicielka władz Wyhody.

Pojazd po gruntownym remoncie

Samochód przygotowali pracownicy warsztatu MPO Warszawa przy ul. Kopijników. Najwięcej pracy włożono w renowację zawieszenia pojazdu. Po wymianie niezbędnych elementów ponownie je zabezpieczono i pomalowano. Uszczelniono silnik, układ olejowy, chłodniczy oraz wydechowy. Mechanicy wymienili również wszystkie płyny i oleje oraz naprawili całą instalację elektryczną samochodu i zabudowy. Prace trwały 5 tygodni.

– Mercedes Atego to niejedyny samochód, który mechanicy MPO wyremontowali dla Ukrainy. W pierwszej połowie roku pracownicy spółki z warsztatu przy ul. Tatarskiej naprawili ambulans neonatologiczny, który został przekazany Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK. Dziś służy dzieciom potrzebującym transportu w celu udzielenia pomocy medycznej – podkreśliło w komunikacie MPO.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do #PomagamUkrainie
css.php
Copyright © 2024