Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Wąsik: projekt specustawy ws. pomocy uchodźcom - w ciągu najbliższych dni, jeśli nie godzin

Wąsik: projekt specustawy ws. pomocy uchodźcom - w ciągu najbliższych dni, jeśli nie godzin
MŁ/PAP
01.03.2022, o godz. 9:40
czas czytania: około 1 minuty
0

W ciągu najbliższych dni, jeśli nie godzin światło dzienne ujrzy projekt specustawy ws. pomocy uchodźcom - zapowiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Jak tłumaczył, chodzi m.in. o zapewnienie finansowania ich opieki lekarskiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

O to, kiedy gotowy będzie projekt specustawy, która ma usprawnić działania pomocowe dla uchodźców z Ukrainy, wiceszef MSWiA pytany był na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Wiceminister zapewnił, że stanie się to “szybko”. Jak dodał, konsultacji wymaga jeszcze “parę drobnych rzeczy”.

“Musimy dać tym osobom z Ukrainy – dzieciom, kobietom – opiekę lekarską. Musimy dać im pewną opiekę społeczną. Musimy dać możliwość samorządom finansowania tego. Musimy zapewnić na to pieniądze – ta ustawa jest właśnie po to” – mówił. Wąsik ocenił, że projekt ustawy “ujrzy światło dziennie” w ciągu “najbliższych dni, jeśli nie godzin”.

We wtorek Straż Graniczna poinformowała, że na przejściach z Ukrainą funkcjonariusze odprawili już ponad 377 tys. osób. W poniedziałek do Polski wjechało rekordowe ponad 100 tys. osób z tego kraju.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do #PomagamUkrainie
css.php
Copyright © 2023