Wrocław może być kolejnym miastem, które zagwarantuje uczniom bezpłatną komunikację miejską. Odpowiedni projekt uchwały ma zostać skierowany do rady miasta.

– Wrocławskie dzieci i młodzież powinny do ukończenia szkoły średniej mieć zapewnioną bezpłatną komunikację miejską – mówi Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Właściwy projekt w tej sprawie ma trafić do rady miejskiej. Tak, aby od 1 września 2018 wszedł w życie.

We Wrocławiu z opłat za przejazdy są zwolnieni już seniorzy, weterani, rodziny wielodzietne i dzieci w wieku do 7 lat. Teraz do tego grona mogą dołączyć jeszcze uczniowie szkół podstawowych i średnich.

– Rozmawiałem z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, aby od września tak się stało – deklaruje Jacek Sutryk. – Właściwy projekt w tej sprawie trafi do Rady Miejskiej Wrocławia.

Według wrocławskich urzędników byłby to kolejny krok, żeby wzmocnić pakiet społeczny we Wrocławiu. Decyzja mogłaby mieć też wpływ na zmniejszenia natężenia ruchu samochodowego, szczególnie w okolicach szkół.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. beznadziejny projekt. Powinni wprowadzić darmową komunikacje miejską dla wszysktich, lub chociaż np. w godzinach szczytu albo od poniedziałku do piątku. wtedy wrocław byłby bez aut ale nie dla dzieci bo dzieci nie mają samochodów!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj