– W związku z możliwością pracy zdalnej nie odnotowujemy zwiększonej liczby wniosków o urlopy na żądanie lub wypoczynkowe. Na okres od 16 do 20 marca zarejestrowaliśmy 32 wnioski urlopowe. Na chwilę obecną 13 pracowników Ministerstwa Klimatu złożyło oświadczenie o dodatkowy zasiłek opiekuńczy – wyjaśnił Brzózka.
Dodał, że w związku z zaistniałą sytuacją, zalecono odwołanie delegacji zagranicznych i krajowych, eventów i konferencji, zalecono ograniczenie do minimum spotkań wewnętrznych i zastąpienie ich wideokonferencjami oraz nieuczestniczenie w spotkaniach zewnętrznych.
Ponadto w budynku resortu znajdują się dozowniki z roztworem odkażającym do użytku pracowników.
Rzecznik zapewnił, że obsługa interesantów odbywa się na bieżąco i tylko za pomocą komunikacji na odległość m.in. elektronicznie i telefonicznie.
Brzózka poinformował ponadto, że w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażeniem koronawirusem przez ministra środowiska Michała Wosia, w resorcie klimatu zostały przedsięwzięte wszystkie zalecane przez służby sanitarne środki bezpieczeństwa.
– Budynek Ministerstwa Klimatu pozostaje nieczynny i zostanie poddany dezynfekcji. Lista osób które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną została przekazana Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu, którego urzędnicy będą się z nimi kontaktować w celu wdrożenia przewidzianych w takich przypadkach prawem procedur – przekazał przedstawiciel resortu klimatu.
alek
Komentarz #47365 dodany 2020-03-18 15:45:48
A morze smieci tez wywoźmy zdalnie...