Wiosenne sprzątanie rozpoczęło się na ulicach Łodzi. Chodzi m.in. o mechaniczne mycie nawierzchni czy zamiatanie liści i piachu. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem codziennie dezynfekowane są również poręcze we wszystkich przejściach podziemnych oraz na kładkach dla pieszych.

Lada dzień pierwszy dzień wiosny a w Łodzi już rozpoczęły się porządki. – Mimo trudnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa trwa sukcesywne oczyszczanie miasta po sezonie zimowym m.in. zamiatanie z piachu, zagrabianie i wywożenie liści, zbieranie śmieci, psich odchodów itp. oraz mechaniczne mycie nawierzchni jezdni, dróg rowerowych, chodników. Pracownicy oddziału oczyszczania miasta na bieżąco dokonują odbioru prac wykonywanych przez firmy sprzątające – informuje wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ Małgorzata Ożegalska.

Jak dodała, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w ramach sprzątania codziennie dezynfekowane są poręcze we wszystkich przejściach podziemnych i na kładkach dla pieszych.

Magistrat planuje, że wiosenne sprzątanie obejmie 2 mln m.kw. powierzchni oraz 550 dróg publicznych i 260 dróg wewnętrznych.

Sprzątaniem zajmują się firmy, pracujące w 14 rejonach miasta, natomiast Łódzki Zakład Usług Komunalnych sprząta ul. Piotrkowską oraz obszar w centrum miasta między ul. Zachodnią, al. Kościuszki i ul. Sienkiewicza oraz al. Mickiewicza i ul. Ogrodową wraz z placem Wolności i dworcem Łódź-Fabryczna.

W związku z sytuacją epidemiologiczną czasowo odwołano zaplanowaną na najbliższy piątek i sobotę akcję Wiosenne Porządki. Swój udział zadeklarowało w niej wcześniej wiele łódzkich szkół podstawowych i średnich, które zgłaszały chęć uporządkowania określonego terenu. Wydział Gospodarki Komunalnej gwarantował worki oraz rękawiczki dla uczniów oraz odebranie zebranych śmieci.

Czytaj więcej

Skomentuj