Sekretarz m.st. Warszawa Włodzimierz Karpiński, aresztowany i zawieszony w obowiązkach służbowych, pobiera miesięcznie prawie 10 tys. zł, czyli połowę swojego dotychczasowego wynagrodzenia – wynika z informacji przekazanej PAP przez rzecznik stołecznego ratusza Monikę Beuth.

PAP zwróciła się do warszawskiego ratusza z pytaniem o miesięczne zarobki aresztowanego i zawieszonego w obowiązkach służbowych Włodzimierza Karpińskiego. Monika Beuth poinformowała, że zgodnie z umową o pracę jego wynagrodzenie wynosi 19152 zł brutto.

W ubiegłym tygodniu służby prasowe zarządu miasta przekazały PAP, że “w okresie zawieszenia pracownik samorządowy otrzymuje wynagrodzenie w wysokości połowy wynagrodzenia przysługującego mu do dnia tymczasowego aresztowania”. Nie podały jednak wysokości miesięcznego wynagrodzenia.

Z informacji teraz uzyskanych od rzecznik ratusza wynika, że podczas pobytu w areszcie Karpińskiemu przysługuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości przekraczającej 9,5 tys. zł brutto.


Kto przejął obowiązki Włodzimierza Karpińskiego? Jest zarządzenie Prezydenta Warszawy


 

Zatrzymany w śledztwie dotyczącym załatwiania kontraktów z MPO w Warszawie

Włodzimierz Karpiński został zatrzymany w śledztwie dotyczącym załatwiania kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Były minister był prezesem tej spółki w latach 2019-2021. W kwietniu 2021 roku wygrał konkurs na sekretarza miasta. Usłyszał zarzuty przyjęcia prawie 5 mln zł łapówki w związku z procedurą wyłaniania firm, które uczestniczą w procesie odbioru śmieci na terenie Warszawy. Grozi mu do 12 lat więzienia. Został tymczasowo aresztowany. Nie przyznaje się do winy.

W ramach tego samego śledztwa na początku lutego został zatrzymany m.in. Rafał Baniak. Były wiceminister skarbu również nie przyznaje się do winy – usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz powoływania się na wpływy. Są one związane z ustawianiem kontraktów z warszawskim MPO wartych 600 mln zł. W tej sprawie łącznie podejrzanych jest 14 osób.

 

 


Warszawa. Komisja rewizyjna zbada przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów


 

Czytaj więcej

Skomentuj