Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Woda opada, porządki na poznańskiej Wartostradzie

Woda opada, porządki na poznańskiej Wartostradzie
R.G.
24.03.2024, o godz. 13:38
czas czytania: około 2 minut
0

Wysokie stany wody doskwierały ostatnio wielu samorządom w Polsce. Podobnie było w Poznaniu, gdzie z powodu wysokiego poziomu rzeki Warty i zalania niektórych odcinków Wartostrady, część tej ważnej trasy była wyłączona z ruchu. Jednak w związku z tym, że woda w ubiegłym tygodniu znacząco opadła, przeprowadzono w tym rejonie kontrole. Mają one wykazać czy Wartostradę można już dopuścić do użytku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

– Okazało się, że piesi i rowerzyści w pierwszej kolejności będą mogli korzystać z drogi znajdującej się na zachodnim brzegu Warty na odcinku od okolic ul. Bielniki po rejon, gdzie budowane są mosty Berdychowskie – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego. – Od czwartkowego popołudnia trwa też sprzątanie trasy z naniesionego piasku i mułu. A gdy działania te dobiegną końca, wówczas będzie można zdjąć zapory i oznakowanie zakazujące ruchu. Na swoje miejsce wracają także kosze na śmieci – podsumowuje Agata Kaniewska z ZTM.

Podmokły grunt po wschodniej stronie

Niestety jednak, pozostałe części Wartostrady, znajdujące się po wschodniej stronie, wciąż są wyłączone z użytkowania.

Jak informuje ZTM w Poznaniu, grunt jest zbyt podmokły, by mogły tam wjechać pojazdy czyszczące. Kolejne kontrole będą w tym miejscu prowadzone w przyszłym tygodniu.

Dodajmy, że wcześniej woda w Warcie i Cybinie osiągnęła poziom bliski stanowi ostrzegawczemu, a niektóre odcinki Wartostrady zostały zalane i tym samym wyłączone z użytku na pewien czas.

Barierki i nieprzejezdne strefy

W efekcie, poznańska Wartostrada w dużej części była nieprzejezdna. W związku z tym, przy wielu zjazdach na Wartostradę, a także w kilkunastu punktach na trasie ustawiono barierki i znaki zakazu ruchu.

Tymczasowo wyłączono też z użytku fragmenty trasy w okolicach od mostu Królowej Jadwigi do mostu Chrobrego, a także odcinek wzdłuż Cybiny w rejonie ICHOT oraz fragmenty położone na wysokości os. Piastowskiego i w okolicach ulic Piastowskiej i Bielniki.

Dwie ważne poznańskie trasy

Warto wiedzieć, że Wartostrada to układ ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż rzeki Warty, których budowę rozpoczęto w 2011 roku.

Nawierzchnię dróg zaliczanych do tej sieci wykonano głównie asfaltu, a także pobocza częściowo z naturalnego tłucznia dla biegaczy.

Założeniem projektu było umożliwienie uprawiania sportów w sąsiedztwie rzeki Warty, a także poprawa atrakcyjności terenów nadwarciańskich i ich dostępności. Wartostrada obejmuje dwie trasy o łącznej długości 13,6 km.

Budowę Wartostrady rozpoczęto w 2011 roku. Inwestycję realizowano w kilku etapach. 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024