W Katowicach pojawić mają się kolejne atrakcje dla dzieci i ich rodziców. W planach na ten rok jest budowa dwóch wodnych placów zabaw.

W połowie ub.r. w Katowicach otwarto pierwszy wodny plac zabaw – na terenie Doliny Trzech Stawów. Inwestycja kosztowała ok. 1,5 mln zł i została sfinansowana w ramach budżetu obywatelskiego. Znajdująca się na nim niecka wykonana z poliuretanu ma ok. 320 mkw. Rozmieszczono w niej kilkanaście różnych zabawek wodnych. Teren wokół wyłożono kostką brukową, ustawiono ławki, lampy, stojaki dla rowerów, powstało też zaplecze sanitarne z natryskiem. Teren placu jest ogrodzony i monitorowany w ramach Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy. W sezonie można z niego korzystać bezpłatnie w godzinach 9-21.

Budowa dwóch nowych wodnych placów zabaw w Katowicach tym razem ma być sfinansowane przez miasto. Będą one zlokalizowane w przy ul. Gliwickiej w Załężu oraz na Os. Odrodzenia. Place będą ogrodzone, wyposażone w zaplecze sanitarne, ławki i stojaki dla rowerów. Powstaną na nich strefy dla dzieci młodszych i starszych. W ciągu dnia służyć będą jako miejsce zabawy, po zmroku zaś zmienią się podświetlane fontanny. Place zostaną objęte monitoringiem. Będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Na realizację obu inwestycji w tegorocznym budżecie miasto zarezerwowało 3 mln zł.

Czytaj więcej

Skomentuj