Posesje przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju podczas letnich ulew były zalewane przez ścieki, które płynęły po podwórkach i ulicach. Mieszkańcy chcą złożyć zawiadomienie do prokuratury i CBA. Miasto twierdzi, że ilości wody, jaka spadała latem nie byłaby w stanie przyjąć żadna instalacja, a poza tym ludzie kierują deszczówkę do rur z nieczystościami, co jest nielegalne.
Po jednej stronie sporu jest MWiK Bydgoszcz, po drugiej konsorcjum wykonawców, czyli IDS-BUD S.A. oraz DIM Construction. Obie strony zerwały umowy i przerzucają się zarzutami. MWiK zapowiada, że poszuka nowych wykonawców. Wartą ponad 230 mln rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej ma dokończyć już ktoś inny.
Ponad 20 mln zł kosztowała rozbudowa wału przeciwpowodziowego rzeki Trześniówka na Podkarpaciu. Dzięki inwestycji blisko 4,5 tys. mieszkańców gminy Gorzyce i pobliskiego Tarnobrzega zyskało skuteczniejszą ochronę przeciwpowodziową.
Ponad 3 mln zł kosztowała budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w dzielnicy Zwięczyca w Rzeszowie. Dodatkowo powstała też pompowania wody, która kosztowała blisko 1,7 mln zł. Z inwestycji korzystać będą mieszkańcy powstającego osiedla Carpatia.
Budowę kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Sątopy rozpoczęto w sierpniu 2020 r. Wykonany dotychczas zakres inwestycji zrealizowano w trzech etapach. Łączny koszt inwestycji to prawie 2,6 mln zł.











