W związku z przyjętą przez Radę Warszawy nową metodą obliczania stawki za odbiór odpadów według powierzchni mieszkania, radna dzielnicy Praga Południe Ewa Szydłowska proponuje, aby osoby samotne mieszkające płaciły stawkę za najniższy metraż.
Fałszywi hydraulicy podający się za pracowników wodociągów okradali mieszkania seniorów pozbawiając ich oszczędności życia. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu, zatrzymani mężczyźni i kobieta najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.
MPWiK w Warszawie podpisało umowę na trzeci, ostatni etap budowy kolektora Wiślanego. Będzie on największym kolektorem tranzytowo-retencyjnym stolicy. To oznacza, że będzie nie tylko transportował ścieki, ale także czasowo magazynował nadmiar wód opadowych ograniczając ryzyko podtopień. Tym samym wpłynie na zmniejszenie uruchamiania się tzw. przelewów burzowych do Wisły. Inwestycja powstaje na lewym brzegu Wisły, a do tej pory wybudowano już blisko 3,3 km kolektora.
Ponad milion złotych spodziewają się odzyskać władze Lublina dzięki wygranym w sądzie sporom o wysokość opłat za deszczówkę odprowadzaną kanałami do rzek. Spór dotyczył metody naliczania opłat przez Wody Polskie.
W minionym sezonie żeglugowym, czyli od maja do końca października, przez system dwóch śluz Guzianka I i Guzianka II przepłynęło blisko 20 tys. jachtów i statków. Przez tzw. "starą" śluzę Guzianka prześluzowano 7 tys. jednostek, a przez nową śluzę, która pracowała drugi sezon - prawie 13 tysięcy.











