Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu musi zwrócić Spółdzielnia Mieszkaniowej „Winogrady” ponad 3 mln zł. To efekt zakwestionowania obciążenia spółdzielni opłatą za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych. Roszczenia kilku poznańskich spółdzielni w stosunku do ZDM z tego tytułu to ok. 4,5 mln zł. Sądy coraz częściej podzielają zdanie spółdzielni.
Rząd Japonii oficjalnie zatwierdził we wtorek decyzję o uwolnieniu do oceanu ponad miliona ton przefiltrowanej, ale wciąż radioaktywnej wody ze zniszczonej elektrowni jądrowej w Fukushimie. Sprzeciwiają się temu Chiny i Korea Południowa, a także japońscy rybacy.
Ministerstwo Infrastruktury zakończyło prace nad projektem „Programu inwestycyjnego w zakresie poprawy jakości i ograniczenia strat wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”. Dokument ma trafić do konsultacji w najbliższych dniach. Według wyliczeń resortu, na inwestycje potrzeba ok. 40 mld zł.
Od 1 kwietnia w stolicy opłata śmieciowa obliczana jest od zużycia wody. Chcąc obniżyć koszty, mieszkańcy zwracają się do przedsiębiorstwa wodociągowego z licznymi pytaniami.
Od 1 kwietnia 2021 r. poznański Aquanet przejął działalność w zakresie zagospodarowania wód opadowych i roztopowych systemem kanalizacji deszczowej na terenie miasta. Spółka chce mocno zainwestować w retencję.











