Miesięcznik „National Geographic Traveler” przedstawił 32 miejsca, które zawalczą w tym roku o miano "cudów Polski". Spośród wszystkich propozycji czytelnicy wybiorą siedem najlepszych. W konkursie kandydują m.in. miejsca cenne przyrodniczo oraz wybudowane i zarządzane przez samorządy.
Cztery osoby zginęły w nocy z piątku na sobotę po nawałnicach, które przechodziły przez Polskę. Dwie z nich to uczestnicy obozu harcerskiego w Suszku na Pomorzu – poinformował PAP rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Rannych zostało 28 osób.
Po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy Prawo wodne, czeka nas rewolucja w zarządzaniu wodą w Polsce. O nowej strukturze i powołaniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie rozmawiamy z Iwoną Kozą, p.o. prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Gminy nie mogą pobierać od mieszkańców opłat za przyłączenie do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych - takie stanowisko przedstawił zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand. Prokuratorzy regionalni mają zaskarżać uchwały gmin nakładające na mieszkańców obowiązek w tej kwestii.
Hala Gliwice to jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce. Dziś już wiadomo, że po oddaniu do użytku zacznie nią zarządzać gliwicka spółka wodociągowa.











