Sterta odpadów pojawiła się przed centrum handlowym w ramach kampanii edukacyjnej „Nie top śmieci. Woda wraca”. Jej organizator – Grupowa Oczyszczalnia Ścieków chce w ten sposób uświadomić łodzianom, ile ton śmieci wyrzucają do toalet.
Spółka wodno-ściekowa z Kościana, mimo odmowy dofinansowania przez NFOŚiGW, ponownie stoi przed szansą na otrzymanie dotacji w wysokości 33 mln zł.
Dzięki podatkowi od wód powierzchniowych podziemnych i opadowych, proponowanym w projekcie nowej ustawy Prawo wodne, do kasy państwa ma wpływać nawet 4 mld zł rocznie. Prezes Wodociągów Kieleckich, Henryk Milcarz uważa, że warto się zastanowić nad plusami i minusami takiego rozwiązania.
W urzędzie marszałkowskim województwa lubuskiego podpisano umowy z 14 samorządami i przedsiębiorstwami komunalnymi, które dzięki unijnej dotacji unowocześnią swoje systemy informacyjne. Łączna wartość projektów to blisko 37 mln zł.
W będzińskim Parku Warpie, w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Aktywności Rodzinnej, powstał Wodny Plac Zabaw, który zapewni rozrywkę najmłodszym podczas letnich upałów.











