Druga farma fotowoltaiczna Wodociągów Raciborskich jest gotowa do uruchomienia. Instalacja o mocy 16,4 kW zapewni energię elektryczną pompowni i zbiornikowi wody Lipki w Brzeziu.

Wodociągi Raciborskie wykonały kolejny krok w kierunku zwiększenia niezależności energetycznej. Energia elektryczna z farmy fotowoltaicznej zasili strategiczny punkt dystrybucji wody do Brzezia i gminy Kornowac – zbiornik Lipki.

Zrealizowane zapowiedzi

– Bardzo mnie cieszy kolejna farma fotowoltaiczna Wodociągów Raciborskich. Sama instalacja, jak również szybkość jej realizacji robią na mnie wrażenie. Przypomnę, że w październiku na konferencji z okazji uruchomienia farmy fotowoltaicznej na oczyszczalni ścieków padła zapowiedź budowy kolejnej i ona już dziś istnieje, jest gotowa do uruchomienia. Gratulacje i podziękowania dla Wodociągów – mówi Dariusz Polowy, prezydent miasta Racibórz.

Własnymi siłami

Instalacja o mocy 16,4 kW sfinansowana jest ze środków Wodociągów i wykonana została własnymi siłami Spółki. Szacunkowa produkcja energii elektrycznej wyniesie około 20 MWh rocznie. Inwestycję zrealizowano w 3 tygodnie i jest ona kolejnym elementem szerszego projektu niezależności energetycznej.

Czytaj więcej

Skomentuj