Wydobycie węgla kamiennego w 2026 r. na poziomie 44,6 mln ton
Na 2026 r. planowane jest wydobycie węgla kamiennego na poziomie 44,6 mln ton wobec ok. 44 mln ton w roku ubiegłym - wynika z projektu budżetu na 2026 r. Także w 2027 r. założono wydobycie na poziomie 44,6 mln ton, a w 2028 r. na poziomie 43,5 mln ton.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5906398212606232212)











