Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał w środę Przemysława Dacę na stanowisko Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Poprzednio pełnił on funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Żeglugi Śródlądowej w MGMiŻŚ.

Prezes Przemysław Daca jest magistrem inżynierem ochrony środowiska. Dotąd pracował w administracji samorządowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, gdzie zajmował się ochroną środowiska oraz gospodarką ściekową.

Następnie przez ponad 10 lat w Ministerstwie Transportu i Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zajmował się żeglugą śródlądową oraz śródlądowymi drogami wodnymi na stanowisku dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu. Od wielu lat współpracuje z instytucjami odpowiedzialnymi za gospodarkę wodną w zakresie utrzymania i modernizacji śródlądowych dróg wodnych.

– Cieszę się, że taka osoba z dużym doświadczeniem przejmuje to stanowisko – powiedział podczas przekazywania nominacji wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna. – Zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne wyzwania przede mną stoją – zapewnił Przemysław Daca. Nowy prezes podziękował swoim zastępcom za dobre przyjęcie oraz dodał, że liczy na owocną współpracę z kierownictwem i pracownikami Wód Polskich.

Do tej pory funkcję prezesa sprawował pełnomocnik rządu ds.organizacji Wód Polskich, Mariusz Gajda z Ministerstwa Środowiska. Na zastępców  prezesa na początku stycznia zostali powołani Iwona Koza, Robert Kęsy i Mateusz Balcerowicz.

Przypomnijmy, że od tygodnia Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, tak jak cały sektor wodny, jest w gestii Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Gospodarka wodna i Wody Polskie przechodzą w ręce ministra gospodarki morskiej i żeglugi

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

3 Komentarze

  1. Fajna przerwa od problemow… Wody Polskie od 1.01.2018 przejeły wszystkie sprawy . Czlowiek w problemie idzie gdzie od roku jest zalany a chłop ktory siedzi mowi ze podan nie przyjmije !!!!!!

Skomentuj