Reklama

AD1A odpady budowlane [08.01-14.01.2025]

Wrocław. Do 100% dofinansowania na usuwanie azbestu

Wrocław. Do 100% dofinansowania na usuwanie azbestu
KP
08.01.2025, o godz. 12:01
czas czytania: około 2 minut
0

Wrocław kontynuuje program usuwania azbestu, oferując mieszkańcom nawet do 100% dofinansowania. Wystarczy złożyć deklarację do 31 stycznia 2025 roku a prace wykonają specjaliści wybrani przez urzędników.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B Sprawozdania roczne BDO [08.01-18.02.25]

Miasto udziela do 100% dofinansowania na demontaż wyrobów, ich transport oraz unieszkodliwienie na składowisku. By je uzyskać, należy do końca miesiąca złożyć deklarację z załącznikami i przystąpić do programu. Prace będą realizowane przez wykonawcę wybranego przez Miasto.

Dofinansowanie nie obejmuje zakupu i montażu nowych wyrobów niezawierających azbestu, dlatego trzeba pamiętać o zabezpieczeniu odpowiedniej kwoty przy składaniu deklaracji. Nie ma także możliwości otrzymania refinansowania wydatków związanych z usuwaniem wyrobów azbestowych poniesionych wcześniej przez użytkowników.

Jak i kiedy złożyć wniosek?

Deklaracje i wymagane załączniki należy dostarczyć osobiście lub pocztowo na adres: Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego Wrocławia. Wcześniej warto przygotować odpowiednie dokumenty.

Jeśli to konieczne, uczestnik programu ma obowiązek we własnym zakresie zgłosić prace demontażowe wyrobów zawierających azbest do Wydziału Architektury i Zabytków Urzędu Miejskiego Wrocławia lub uzyskać pozwolenie na budowę czy rozbiórkę obiektu.
Miasto od 2012 roku prowadzi program usuwania azbestu i wyrobów zawierających ten rakotwórczy minerał.

Walka z azbestem trwa od lat

W latach 2012-2024 w ramach Programu usunięto z terenu 655 nieruchomości zlokalizowanych na terenie Wrocławia ponad 1,3 tysiąca ton wyrobów azbestowych. Natomiast w roku 2024 usunięto 39,02 ton z 36 nieruchomości.

Usuwanie azbestu to nie tylko kwestia estetyki czy modernizacji, ale przede wszystkim troska o zdrowie mieszkańców i ochronę środowiska. Prowadząc program już od 2012 roku oferujemy mieszkańcom wsparcie w wysokości nawet do 100% kosztów usunięcia azbestu. To wyjątkowa okazja, by pozbyć się tego niebezpiecznego materiału w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami – podkreśla Małgorzata Demianowicz – dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wyroby azbestowe zostały wycofane z użycia. Badania wskazują, że mają one szkodliwe działanie na zdrowie człowieka i wywołują choroby płuc. Azbest ma zniknąć w Polsce do 2032 roku. Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy nieruchomości.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD1A odpady budowlane [08.01-14.01.2025]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 ZM Zieleń na terenach zabytkowych [08.01-31.01.25]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2025