Przetarg na dostawę kolejnych dwóch autobusów elektrycznych rozstrzygnęło w środę wrocławskie MPK. Dołączą one do 11 takich pojazdów zakontraktowanych trzy miesiące temu. Pierwsze autobusy marki Mercedes trafią do stolicy Dolnego Śląska w połowie przyszłego roku.

Rozstrzygnięty w środę przetarg na dwa elektryczne autobusy to dopełnienie wcześniejszego przetargu na 11 takich pojazdów. Pierwszy kontrakt opiewał na kwotę niespełna 45 mln zł. Kolejne dwa pojazdy wraz z ładowarkami to wydatek 7,7 mln zł.Podobnie jak przy wcześniejszym przetargu autobusy do Wrocławia dostarczy firma EvoBus Polska.„W ramach pozyskanego dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz korzystnie zawartych wcześniejszych umów, łącznie kupimy o dwa autobusy więcej niż przewidywaliśmy. Pierwsze +elektryki+ przyjadą do Wrocławia w połowie przyszłego roku” – przekazał prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Zamówione autobusy to przegubowe, niskopodłogowe Mercedesy eCitaro G, które mogą przewozić do 41 pasażerów na miejscach siedzących i 75 na stojąco. Nowe pojazdy mają obsługiwać m.in. linię K – prowadzącą z osiedla Gaj na północ Wrocławia.

Jak podało MPK, jeszcze w środę na ulice Wrocławia wyjedzie pierwszy testowy autobus elektryczny. Będzie można go spotkać na wybranych trasach do początku lipca.

 

 

 


 

Komunikacja miejska alternatywą dla ruchu samochodowego [konferencja on-line już 23 czerwca]

 

  • Zasady organizacji i finansowania komunikacji miejskiej
  • Elektromobilność w komunikacji miejskiej (rozwój rynku, trendy, infrastruktura e-bus)
  • Strefy czystego transportu i konsekwencje ich wprowadzania
  • Studia przypadków: doświadczenia Warszawy, Krakowa, Białegostoku i Gdańska związane z organizacją komunikacji miejskiej
  • Konsultacje społeczne w zakresie komunikacji miejskiej

to tylko wybrane zagadnienia jakie poruszą zaproszeni do współpracy eksperci i praktycy z obszaru transportu publicznego podczas konferencji 23 czerwca, która odbędzie się on-line.

Dla pracowników samorządu terytorialnego udział w konferencji jest bezpłatny!

Szczegóły, program i formularz rejestracji na stronie komunikacja.abrys.pl

Czytaj więcej

Skomentuj