1 / 4

Na warszawskich kwietnikach powstanie osiem różowych wstążek z żywych kwiatów. W taki oryginalny sposób Zarząd Oczyszczania Miasta chce włączyć się w propagowanie profilaktyki antynowotworowej.

Ponad 17 tys. żywych kwiatów ułożonych zostanie w różowe wstążki – symbol walki z rakiem piersi. Takie kompozycje z begonii i pelargonii udekorują Pole Mokotowskie, Ogród Saski, Rondo Waszyngtona, Plac na Rozdrożu, ul. Chrobrego, Trasę Łazienkowską, ul. Banacha oraz Plac Zbawiciela.

Za wkomponowaniem w stołeczne rabaty kwiatowych wstążek, które niewątpliwie mają przede wszystkim walory dekoracyjne, skryty jest jednak istotny przekaz. – Tym ogólnoświatowym symbolem chcemy przypominać kobietom jak ważne są badania, dzięki którym wiele chorób, w tym nowotworowych, można wykryć na wczesnym etapie. Warto szerzyć te treści, wykorzystując także takie niekonwencjonalne sposoby, jakimi są kompozycje z kwiatów” – mówi Tadeusz Jaszczołt, dyrektor warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta.

Pierwsza wstążka powstała w parku Pole Mokotowskie. W ochockiej części Pola na 34 m2 kwietnika o wymiarach 11 x 8,5 m posadzonych zostało 1,7 tys. begonii. Najokazalsza kompozycja pojawi się z kolei na kwietniku przy Trasie Łazienkowskiej na wysokości Placu Na Rozdrożu. Na 70 m2 posadzonych zostanie niemal 3,5 tys. białych i różowych begonii.

Kwietne różowe wstążki od maja do jesieni będą przypominały kobietom o konieczności badań. To pierwsze z 336 tys. kwiatów, które na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta posadzone zostaną na lato w stolicy.

Pole Mokotowskie - różowa wstążka, lokalizacja

Dbanie o zieleń miejską - jej rozwój i utrzymanie - to zadanie przede wszystkim dla:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

Czytaj więcej

Skomentuj