Reklama

envicon 2023 ad1a

Wybieg dla psów przy ul. Piastowskiej w Poznaniu jeszcze w tym roku [FILM]

Wybieg dla psów przy ul. Piastowskiej w Poznaniu jeszcze w tym roku [FILM]
jw
11.03.2022, o godz. 12:28
czas czytania: około 2 minut
0

Jeszcze w tym roku, w Poznaniu przy ul. Piastowskiej powstanie wybieg dla psów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Chodzi konkretnie o teren nad wildeckim odcinkiem rzeki Warty, w bezpośrednim sąsiedztwie Młodzieżowego Domu Kultury. Projekt psiego wybiegu jest już gotowy, a wykonawca rozpocznie prace w połowie kwietnia. Co ważne, wybieg znajdzie się pośród zieleni. – Projekt uwzględnia istniejącą tam zieleń, pojawią się także nowe nasadzenia- wyjaśnia Szymon Prymas, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. – Pojawi się jarząb szwedzki, krzewy śnieguliczki i mahonii pospolitej – dodaje.

Przyjazna enklawa zieleni

Teren jest obecnie niezagospodarowany, w wielu miejscach widoczne są pozostałości budowlane i śmieci. Inwestycja zakłada stworzenie przyjaznej enklawy zieleni wraz z infrastrukturą, która będzie przyjazna czworonogom. Teren wybiegu zostanie ogrodzony. Pozostała część pozostanie ostoją przyrody. – Nie będziemy ingerować w zieleń, która się tam znajduje- dodaje dyrektor Prymas.

– W takich miejscach pies może się wybiegać bez smyczy, socjalizując się z innymi czworonogami – podkreśla Olga Shkoba, właściciela pudla Lato, z którym chętnie odwiedza poznańskie wybiegi. – Ogrodzenie wybiegów daje poczucie bezpieczeństwa. Pies nie ucieknie i w każdej chwili mogę zareagować, jeśli się coś dzieje – dodaje.

Oprócz tego pojawią się ławki, kosze na śmieci, oświetlenie ledowe i miska dla psa. Przedsięwzięcie wymaga zagospodarowania 4163 m2 , z czego wybieg dla psów zajmie 2452 m2.

Pies mile widziany w Poznaniu

Przypomnijmy, że na terenie miasta Poznania mamy 28 miejsc dla czworonogów. Kolejne 3 mają powstać w tym roku. Ich pełen wykaz można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Urzędu Miasta – zakładka Gospodarka odpadami Kejter też poznaniak.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023