Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND jest odpowiedzią na potrzebę popularyzowania wiedzy dotyczącej technologii nisko i zeroemisyjnych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 maja br. w Poznaniu.

Gospodarka wodorowa jest jednym z obiecujących kierunków ograniczania globalnych zmian klimatu. Celem nowej inicjatywy Grupy MTP jest stworzenie projektu opartego o współpracę międzyśrodowiskową biznesu, nauki, samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych na rzecz maksymalizacji udziału polskich zasobów produkcyjnych i usługowych w łańcuchu dostaw w toku realizacji inwestycji wodorowych. To konieczne działania w dążeniu do nowoczesnej i neutralnej dla klimatu gospodarki.  Nie bez znaczenia jest fakt, że Polska jest piątym na świecie i trzecim w Unii Europejskiej producentem wodoru. To zarówno wyzwanie związane z dekarbonizacją tej produkcji, jak i szansa rozwojowa. Polska posiada odpowiednie zaplecze przemysłowe, ale co równie ważne – setki wykwalifikowanych osób, które są gotowe do pracy w tym sektorze. Plany Ministerstwa Klimatu i Środowiska, że do 2030 r. moc elektrolizerów wykorzystywanych do produkcji wodoru w Polsce osiągnąć ma poziom 2 GW. Forum H2POLAND będzie platformą wymiany eksperckiej wiedzy podczas licznych konferencji i debat połączonych z ekspozycją najnowszych rozwiązań poświęconych nisko i zeroemisyjnej gospodarce.

Tematyka H2POLAND wpisuje się w koncepcję  Europejskiego Zielonego Ładu, który w istotnej mierze będzie się opierał na rozwoju technologii wodorowych. Świadczy o tym nie tylko opublikowana przez Komisję Europejską w 2020 roku „Strategia wodorowa dla neutralnej klimatycznie Europy”, ale także plany, jakie przedstawiają poszczególne państwa członkowskie Unii Europejskiej. Wodór ma być paliwem, które zrewolucjonizuje unijną energetykę i umożliwi jeszcze pełniejsze wykorzystanie potencjału źródeł odnawialnych – w celu przybliżenia Europy do neutralności klimatycznej.

Forum skierowane jest do przedstawicieli: administracji rządowej jednostek samorządu terytorialnego przedsiębiorców środowiska nauki biznesu otwartego na nowoczesne, przyjazne środowisku technologie.

Szczegóły

Kategoria
ENERGIA
Start:
17 maja 2022
Koniec:
18 maja 2022
Strona internetowa:
https://www.h2poland.com.pl/pl/

Miejsce

Poznań

Organizator

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Email:
info@grupamtp.pl

Partnerzy wydarzenia

Przeglad Komunalny
Portal Komunalny
Energia i Recykling