Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Zapraszamy do udziału w szóstej edycji konferencji Stormwater Poland w dniach 28 i 29 września 2022 roku w Katowicach. Ponownie spotykamy się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym na konferencji, którą wzorem roku poprzedniego organizujemy wspólnie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.

Stormwater Poland to największa konferencja dotycząca wód opadowych w regionie CEE. Wyróżniamy się międzynarodową wymianą doświadczeń, inspirującymi studiami przypadków i ciekawymi tematami poruszanymi podczas konferencji. W tym roku CZAS NA DESZCZÓWKĘ.

Obserwując kolejne cykle modernizacji infrastruktury jakie miały miejsce po akcesji Polski do Unii Europejskiej, a także spoglądając w przyszłość, jesteśmy przekonani, że po wodociągach i kanalizacji przyszedł czas na systemy odwodnienia, bez których nie można myśleć o utrzymaniu infrastruktury dużych miast, dalszej rozbudowie infrastruktury komunikacyjnej oraz strategii gospodarowania wodą w Polsce.

Czas na deszczówkę rozumiemy także jako czas na świadomą eksploatację już istniejących systemów odwodnienia z punktu widzenia zarówno ich niezawodności, jak i jakości wód odbiorników deszczówki.

W tym roku podczas konferencji skupimy się na 4 blokach: Made in Silesia, Deszczówka nie musi być ściekiem!, Inteligentna infrastruktura deszczowa, Utrzymanie systemów odwodnienia i retencji. A konferencję zakończymy debatą dotyczącą opłat za wody opadowe.

W tym roku po raz pierwszy zorganizujemy także wydarzenie pod nazwą WaterFolder Day, które zaplanowane zostało na dzień poprzedzający start konferencji Stormwater Poland, a więc na 27 września. To krok w stronę projektantów, zarówno tych zrzeszonych na naszej platformie WaterFolder (www.waterfolder.com) jak również wszystkich, którzy będą chcieli zgłębić wiedzę z zakresu profesjonalnych narzędzi doboru w projektowaniu inwestycji. W przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego postaramy się zebrać w jednym miejscu ekspertów, projektantów i producentów, aby porozmawiać o istotnych dla branży kwestiach, jak dobór narzędzi do efektywnego projektowania, zaprezentować rozwiązania z ciekawymi case study oraz przedstawić skatalogowane oferty najlepszych producentów z kraju i ze świata.

Zapraszamy zatem do Katowic na konferencję Stormwater Poland 2022 i Znajdźmy czas… na deszczówkę!

Szczegóły

Kategoria
WODA I ŚCIEKI
Start:
28 września 2022
Koniec:
29 września 2022
Strona internetowa:
www.stromwaterpoland.com

Miejsce

Katowice

Organizator

RETENCJAPL Sp. z o.o.

Partnerzy wydarzenia

Portal Komunalny