Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

„Zielona retencja – jak przeciwdziałać podtopieniom i suszom w miastach” to wydarzenie godne uwagi, które odbędzie się w Gdańsku w dniach 9–10 czerwca br.

Intencją konferencji jest to, by w jednym miejscu i czasie przedstawić jak najwięcej praktycznej wiedzy dotyczącej wykorzystania zieleni do zagospodarowania i oczyszczania wód opadowych.

W dobie zmian klimatycznych, skutkujących coraz częstszymi podtopieniami i suszami, decydująca dla odporności miast na ekstremalne zjawiska pogodowe staje się kwestia odpowiedniego projektowania zieleni, traktującego wodę opadową jako zasób. Niecki retencyjne, ogrody deszczowe czy specjalne gatunki zieleni w pasach drogowych pozwalają zmniejszyć skalę podtopień i odciążyć sieć kanalizacji deszczowej.

Stawiamy na zwięzłe, inspirujące prezentacje, zawierające unikalne dane i opinie na temat wzajemnych powiązań i zależności między poszczególnymi aspektami. Chcemy, żeby konferencja integrowała i aktywnie angażowała osoby biorące w niej udział. Dlatego zaplanowaliśmy m.in. warsztaty oparte na case studies zgłoszonych przez uczestników, wymianę doświadczeń podczas „śniadania na trawie”, panele dyskusyjne czy miejski spacer po gdańskich ogrodach deszczowych – zaznaczają organizatorzy konferencji: Gdańskie Wody oraz Gdańska Fundacja Wody. Zaproszenie do współtworzenia wydarzenia przyjęli najlepsi branżowi eksperci, m.in. Piotr Czarnocki, Ryszard Kowalski, Marzena Suchocka, Jan Mencwel, Kasper Jakubowski, Joanna Rayss.

Szczegóły

Kategoria
ZIELEŃ MIEJSKA
Start:
9 czerwca 2022
Koniec:
10 czerwca 2022
Strona internetowa:
http://zielonaretencja.pl/

Miejsce

Gdańsk

Organizator

Gdańskie Wody

Partnerzy wydarzenia

Zieleń Miejska