Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

14-15 czerwca 2022 r., w hotelu The Bridge Wroclaw MGallery odbędzie się 14. Smart City Forum. Wydarzenie jest poświęcone funkcjonowaniu i zrównoważonemu rozwojowi aglomeracji aspirujących do bycia “smart”. Zrzesza włodarzy miast, specjalistów administracji samorządowej oraz prezesów i kadrę zarządzającą firm działających w obszarze smart city.

14. edycję Smart City Forum zainaugurują dwie debaty: Szczyt Miast Europejskich oraz Szczyt Włodarzy Miast Polskich. Paneliści omówią przykłady rozwiązań i wdrożeń w aglomeracjach z Polski i Europy, przeanalizują wnioski płynące z kryzysów ostatnich miesięcy oraz podejmą próbę wyznaczenia celów dla całego ekosystemu na najbliższe miesiące. Następnie uczestnicy będą mieli okazję zagłębić się w wątki technologiczne – eksperci zastanowią się nad tym jak innowacje zmieniają DNA miast. Poruszone zostaną tematy m.in. przyspieszonej wirtualizacji życia i platformizacji usług, planowania procesu digitalizacji JST oraz cyberbezpieczeństwa instytucji samorządowych. Nie zabraknie przykładów wykorzystania AI, IoT, Big Data oraz usług chmurowych w przestrzeni miejskiej.

Początek drugiego dnia to analiza idei Smart Village – znalezienie odpowiedzi na wyludnianie się małych miast, znaczenie infrastruktury telekomunikacyjnej na tle walki z wykluczeniem cyfrowym oraz bariery we wdrażaniu rozwiązań smart to kwestie, które zostaną poruszone podczas debaty dedykowanej małym ośrodkom. W kolejnych panelach akcent położony zostanie na aspekty ekologiczne m.in. dążenie do zeroemisyjności, realizację pakietu Fit for 55 przez samorządy, gospodarkę odpadami czy kontrolę jakości powietrza. Eksperci przeanalizują także zagadnienia dotyczące transportu w mieście – elektromobilności oraz odpowiedzialnej środowiskowo komunikacji miejskiej. Zakończenie kongresu stanowić będzie debata poświęcona re-urbanizacji miast i odpowiedzialnemu podejściu do architektury i gospodarki przestrzennej.

Smart City Forum tworzy przestrzeń do wymiany opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, biznesu i środowisk akademickich. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką miast inteligentnych w Polsce i na świecie.

Współorganizatorami kongresu są Miasto Wrocław oraz MMC Polska, organizator prestiżowych kongresów, konferencji, warsztatów i szkoleń biznesowych dedykowanych kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Szczegóły

Kategoria
SMART CITY
Start:
14 czerwca 2022
Koniec:
15 czerwca 2022
Strona internetowa:
https://smartcityforum.pl/

Miejsce

Wrocław

Organizator

MMC Polska

Partnerzy wydarzenia

Przeglad Komunalny
Portal Komunalny
Energia i Recykling