Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Zapraszamy na webinarium podczas, którego zaprezentowane zostaną „Standardy utrzymania terenów zieleni w miastach”.

Wspomniane Standardy są wynikiem wielomiesięcznej współpracy Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz Fundacji Sendzimira przy udziale przedstawicieli 35 miast Polski.

„Standardy utrzymania terenów zieleni w miastach” to zbiór wytycznych, które nie tylko odwołują do przepisów prawa, ale także wskazują kto, jak i kiedy powinien prowadzić prace utrzymaniowe na terenach zieleni, na co należy zwracać szczególną uwagę, czego nie robić, w jakich przypadkach skorzystać z pomocy specjalisty i wiele innych.

W projekcie, którego efektem są Standardy brali udział również przedstawiciele instytucji i firm wykonawczych specjalizujących się w utrzymaniu terenów zieleni oraz szerokie grono ekspertów. Standardy pozwalają na usystematyzowanie sposobów utrzymania oraz pielęgnacji terenów zieleni.

O tym co zawierają poszczególne standardy i jak wygodnie z nich korzystać będzie się można przekonać już 27 kwietnia podczas spotkania online.

Jak wdrożyć Standardy?

Twórcy Standardów zachęcają przedstawicieli miast do składania deklaracji przystąpienia do korzystania ze standardów i wdrażania ich na podległych im terenach zieleni. Ich upowszechnienie to jasny krok w kierunku ujednolicenia i centralizacji zasad w tym zakresie.

Wszystkie szczegóły dotyczące możliwości dołączenia do grupy miast korzystających z opisywanych Standardów zostaną zaprezentowane podczas webinarium 27 kwietnia 2023.

Szczegóły

Kategoria
OCHRONA PRZYRODY
Data:
27 kwietnia 2023
Czas:
10:00-14:00
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://utrzymaniezieleni.abrys.pl/

Miejsce

ONLINE

Organizator

Abrys

Partnerzy wydarzenia

Portal Komunalny
Zieleń Miejska