Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

W dniu 8 maja 2018 r., w Katowicach, Polska Izba Ekologii zorganizuje konferencję nt. „Racjonalizacja gospodarki odpadami w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym”.

Celem konferencji jest wymiana poglądów oraz zaprezentowanie dobrych praktyk w zakresie transformacji w kierunku gospodarki odpadami w obiegu zamkniętym. Gospodarka odpadami w obiegu zamkniętym to nowe podejście opierające się na odejściu od modelu linearnego weź – zużyj – wyrzuć, a przejściu na model cyrkularny.

Celem wdrożenia  gospodarki o obiegu zamkniętym jest pobudzanie konkurencyjności  gospodarki, tworzenie miejsc pracy i wspieranie trwałego wzrostu gospodarczego. Z punktu widzenia gospodarowania odpadami, bezpośrednim celem jest zmiana podejścia do odpadów poprzez ich dalsze wykorzystanie jako zasobów ograniczając jednocześnie zużycie surowców pierwotnych.

Konferencja skierowana jest do przedsiębiorców uwzględniających konieczność wdrożenia zasad zgodnych z gospodarką o obiegu zamkniętym, przedsiębiorców stanowiących ogniwa gospodarowania odpadami, w tym recyklerów,  przedstawicieli jednostek samorządowych oraz  organizacji pozarządowych.

Szczegóły

Kategoria
GOSPODARKA ODPADAMI
Data:
8 maja 2018
Strona internetowa:
http://www.pie.pl/konferencje/racjonalizacja-gospodarki-odpadami-w-kontekscie-gospodarki-o-obiegu-zamknietym.html

Miejsce

Katowice

Organizator

Polska Izba Ekologii

Partnerzy wydarzenia

Przeglad Komunalny