Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

W dniach 24-26 kwietnia 2018 r. odbędzie się 11. edycja konferencji “Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów” organizowanej przez firmę Abrys. Wydarzenie odbędzie się w czeskim Libercu.

Edycja konferencji “Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów” w 2018 r. będzie nietypowa.

– Nie tylko pierwszy raz jest organizowana za granicą, ale także pierwszy raz będziemy mogli wysłuchać referatów prezentujących stan i problemy gospodarki odpadami komunalnymi u naszych sąsiadów zza południowej i zachodniej granicy – mówi dr Emilia den Boer z Politechniki Wrocławskiej.

Tematy przewodnie konferencji to miejsce instalacji MBP w kontekście gospodarki obiegu zamkniętym oraz kontekście międzynarodowym. Będzie także mowa o ich przekształcaniu w tzw. centra recyklingu, o zagospodarowaniu bioodpadów czy jakości i wymaganiach dla surowców wtórnych.

Tematy dotyczące przyszłych celów w gospodarce odpadami zostaną skonfrontowane z wynikami analiz stanu obecnego – m.in. poruszone zostaną problemy szarej strefy w gospodarce odpadami i jakości strumieni odpadów dostarczanych do instalacji.

W programie konferencji znalazło się również miejsce na szereg innych aktualnych zagadnień, w tym, dotyczących możliwości finansowania inwestycji w gospodarce odpadami oraz rozszerzonej odpowiedzialności producentów opakowań i ich roli w finansowaniu systemu selektywnej zbiórki.

Miejsce

Liberec, Czechy
Liberec, Czech Republic

Organizator

Abrys
Telefon:
616558100
Email:
biuro@abrys.pl

Partnerzy wydarzenia

Przeglad Komunalny
Portal Komunalny
Energia i Recykling