Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

 • To event minęło.

Zapraszamy na szkolenie z cyklu “Prawo odpadowe w praktyce”, które firma Abrys organizuje wspólnie z ekspertami z Kancelarii Jerzmanowski i Wspólnicy z Poznania.

Szkolenie “Umowy na odbieranie odpadów komunalnych. Zawieranie z właścicielami nieruchomości indywidualnych umów w świetle ostatnich zmian ustawowych” odbędzie się w formule on-line 30 marca 2022 r. Proponujemy Państwu warsztaty on-line, które można obejrzeć niezależnie od sytuacji. Podane dokładnie w tej samej formie, jak podczas wydarzeń stacjonarnych.

Poprowadzi je ceniony w branży znawca problematyki odpadowej, Mec. Mateusz Karciarz z Kancelarii Jerzmanowski i Wspólnicy.

Problematyka szkolenia

Ustawa z dnia 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach (Dz. U. poz. 1648) wprowadziła wiele istotnych zmian w zakresie funkcjonowania gminnych systemów gospodarowania odpadami komunalnymi.

Wiele z nich wpłynęło na przedsiębiorców odbierających odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, zwłaszcza w kontekście zawieranych między tymi podmiotami (tj. właścicielami nieruchomości a przedsiębiorcami) indywidualnych umów na odbieranie odpadów komunalnych.

Podczas szkolenia przedstawione zostaną aktualnie obowiązujące regulacje prawne dotyczące świadczenia usług odbierania odpadów komunalnych na rzecz podmiotów, które nie są objęte gminnym systemem.

Podczas webinarium poznasz odpowiedzi na pytania:

  • Kto może świadczyć usługę odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości?
  • Właściciele jakich nieruchomości zobowiązani są do zawarcia umowy na odbieranie odpadów komunalnych?
  • Co powinna zawierać umowa na odbieranie odpadów komunalnych?
  • Jakie są skutki braku prawidłowo zawartej umowy na odbieranie odpadów komunalnych?
  • Jak wygląda kontrola podmiotów odbierających odpady komunalne od właścicieli nieruchomości?
  • Jakie są możliwe sankcje do nałożenia na podmioty odbierające odpady komunalne od właścicieli nieruchomości?

Podczas szkolenia, oprócz transmisji głosu i wizerunku prelegenta na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Udostępnimy Państwu także czat, na którym będziecie mogli zadawać pytania naszemu ekspertowi, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami.

Szczegóły wydarzenia oraz rejestracja dostępne na stronie prawoodpadowe.abrys.pl

Szczegóły

Kategoria
GOSPODARKA ODPADAMI
Data:
30 marca 2022
Strona internetowa:
prawoodpadowe.abrys.pl

Miejsce

ONLINE

Organizator

redakcja czasopisma “Przegląd Komunalny”

Partnerzy wydarzenia

Przeglad Komunalny
Portal Komunalny