Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

CBE Polska zaprasza do uczestnictwa w VI edycji nieodpłatnego seminarium “Perspektywy rozwoju inwestycji kogeneracyjnych i chłodu sieciowego”, która odbędzie się 30 czerwca 2020 roku. Ze względu na sytuację epidemiologiczną i restrykcje, spotkanie będzie realizowane w formule online – w czasie rzeczywistym.

Wydarzenie realizowane jest w związku z rosnącym zainteresowaniem branży energetycznej zagadnieniami związanymi z kogeneracją i produkcją chłodu sieciowego. Zastosowanie w energetyce technologii kogeneracyjnej, chłodu sieciowego oraz instalacji trigeneracyjnych niesie ze sobą liczne korzyści, a mianowicie: zwiększenie efektywności wykorzystania energii pierwotnej; ograniczenie i zmniejszenie emisji CO2, poprawa efektywności ekonomicznej krajowych systemów ciepłowniczych oraz zwiększenie produkcji energii elektrycznej w letnim szczycie obciążenia systemu elektroenergetycznego.

W trakcie wydarzenia omówione zostaną możliwości inwestowania we wszystkie rodzaje kogeneracji i chłodu sieciowego. Polscy oraz zagraniczni przedstawiciele będą dzielić się swoimi doświadczeniami, zanalizują opłacalność budowy i modernizacji poszczególnych zakładów biorąc pod uwagę m.in. ich wielkość, lokalizację i dobrane technologie oraz skomentują wpływ systemów wsparcia na rozwój CHP i chłodu sieciowego, a także zwrócą uwagę, jak czytać prognozy szacujące czas zwrotu nakładów inwestycyjnych.

Wśród potwierdzonych prelegentów:

  • Dr Paweł Bogusławski, Eskspert niezależny, wieloletnik pracownik URE
  • Karlis Goldstein, Członek Gabinetu Komisarza UE ds. Energii, Komisja Europejska
  • Mikkel Willum, Główny Konsultant, HOFOR Remote Cooling A/S
  • Eloi Piel, Head of Policy & European Affairs, Euroheat&Power

Szczegóły

Kategoria
ENERGIA
Data:
30 czerwca 2020
Strona internetowa:
https://cbepolska.pl/pl/perspektywy-rozwoju-chlodu-sieciowego.html?start=1

Miejsce

ONLINE

Organizator

CBE Polska

Partnerzy wydarzenia

Energia i Recykling